Aktualności

          • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Sochaczewski na rok szkolny 2026/2027

          • Terminy postępowania rekrutacyjnego zostały określone w Załączniku Nr 1 do Zarządzenia Nr 6 Mazowieckiego Kuratora Oświaty z dnia 29 stycznia 2026 r.

            Termin składania wniosków o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej - od 14 maja 2026 r. do 27 maja 2026 r. do godz. 16.00.

            Rekrutacja odbywa się za pomocą elektronicznego systemu naboru.

            Adres strony dla kandydata:  sochaczew.edu.com.pl

            W systemie kandydat zakłada swoje indywidualne konto (ważne! zapamiętać login i hasło) wypełnia wniosek o przyjęcie do szkoły, a następnie wydrukowany i podpisany przez co najmniej jednego rodzica/prawnego opiekuna zanosi wraz z załącznikami do szkoły pierwszego wyboru (kandydat, który zaznaczy we wniosku dodatkowe kryterium brane pod uwagę w procesie rekrutacji, dołącza do wniosku odpowiedni dokument potwierdzający jego spełnianie).

            UWAGA!

            • we wniosku kandydat może wybrać dowolną liczbę szkół a w nich dowolną liczbę oddziałów z oferty naboru;
            • kandydata do oddziału przygotowania wojskowego w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie będzie obowiązywała dodatkowo próba sprawności fizycznej (dotyczy to każdego kandydata, który wybrał ten oddział, bez względu na kolejność tego oddziału na liście preferencji).  W dniu przystąpienia do próby sprawności fizycznej kandydat zobowiązany jest przedłożyć w szkole orzeczenie lekarskie wydane przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej o posiadaniu bardzo dobrego stanu zdrowia umożliwiającego podjęcie nauki w tym oddziale oraz pisemną zgodę rodziców na uczęszczanie do tego oddziału.

             

            Lista preferencji - to lista wszystkich oddziałów, wybranych przez kandydata, uszeregowanych według poziomu istotności, od oddziału, na którym zależy mu najbardziej, do oddziału, na którym zależy mu najmniej.

            Szkoła pierwszego wyboru - to placówka, którą we wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej kandydat wybrał na pierwszym miejscu.

             

            Kolejne istotne terminy w procesie rekrutacji:

            28 maja 2026 r. – 11 czerwca 2026 r. - próba sprawności fizycznej przeprowadzona w Zespole Szkół                            im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie (oddział przygotowania wojskowego);

            3 lipca 2026 r. - 7 lipca 2026 r. do godz. 16:00 - uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty;

            3 lipca 2026 r. - 7 lipca 2026 r. do godz. 16:00 - złożenie nowego wniosku oraz możliwość zmiany wcześniej wybranych szkół.

            W celu wprowadzenia zmiany wyboru szkół w już złożonym wniosku kandydat powinien:

            1. zwrócić się do szkoły pierwszego wyboru o anulowanie złożonego wniosku,
            2. wprowadzić zmiany we wniosku,
            3. ponownie złożyć wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w aktualnej szkole pierwszego wyboru.

            UWAGA! Na tym etapie nie ma już możliwości ubiegania się o przyjęcie do oddziału przygotowania wojskowego w Zespole Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie;

            17 lipca 2026 r. do godz. 12:00 – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych;

            17 lipca 2026 r. od godz. 12:00 – 21 lipca 2026 r. do godz. 12:00 - potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, a w przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowej, także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem;

            22 lipca 2026 r. do godz. 12:00 - podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

            UWAGA! O przyjęciu do szkoły nie decyduje kolejność zgłoszeń, tylko suma uzyskanych punktów.

            Punkty naliczane są zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji z dnia 3 kwietnia 2025 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów (Dz.U z 2025 r. poz.464).

          • IV Festiwal Piosenki Religijnej ,,Śpiewaj z całego serca "- 24.04.2026 r.

          • Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności na Festiwalu Piosenki Religijnej  “Śpiewaj z całego serca”.  Konkurs został zorganizowany przez Parafię NSPJ w Kozłowie Biskupim, Urząd Gminy w Nowej Suchej, Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Suchej oraz Szkołę Podstawową w Nowej Suchej.

            W kategorii klas  III - IV - 2 miejsce zajął Marcel  Stefaniak z klasy IV a oraz  w kategorii klas V-VI, 1 miejsce zajęła Maja Seklecka z klasy 6 a.

            Serdecznie gratulujemy!

            Zdjęcia organizatorów:

          • Udział naszych uczniów w powiatowym konkursie matematycznym „Potyczki matematyczne” - Sochaczew, 24 kwietnia 2026 r.

          • 24 kwietnia 2026 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Sochaczewie odbyła się kolejna edycja powiatowego konkursu matematycznego „Potyczki matematyczne” - wydarzenia dla młodych pasjonatów królowej nauk z całego regionu. W tym roku wśród uczestników nie mogło zabraknąć reprezentacji naszej szkoły, która zaprezentowała się z ogromnym zaangażowaniem, ambicją i dojrzałością matematycznego myślenia. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Czepulaniec, Lena Zdzieszyńska, Marcel Krzyżanowski.

            Nasi uczniowie zmierzyli się z zestawem wymagających zadań obejmujących zarówno klasyczne zagadnienia arytmetyczne i geometryczne, jak i bardziej nietypowe łamigłówki logiczne. Konkurs - jak co roku - został przygotowany z dużą starannością, a jego poziom był wysoki i wyrównany. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą, lecz także umiejętnością analitycznego myślenia, kreatywnego podejścia do problemów oraz odpornością na presję czasu.

            Atmosfera wydarzenia była jednocześnie poważna i pełna pozytywnej energii. Widać było, że młodzi matematycy traktują udział w konkursie jako wyzwanie, ale też jako okazję do dobrej zabawy i spotkania z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach.

            Nasi reprezentanci pokazali, że potrafią pracować z pełnym skupieniem i determinacją. Każdy z nich podszedł do konkursu z odpowiedzialnością i pasją, co jest dla nas powodem do ogromnej dumy. Choć matematyczne potyczki bywają trudne, uczniowie nie zniechęcali się i konsekwentnie dążyli do rozwiązania kolejnych zadań.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu - zarówno za osiągnięte wyniki, jak i za sam udział, który już jest sukcesem.

          • Udział oddziałów zerowych w gminnym konkursie recytatorsko-plastycznym

          • Uczniowie oddziałów zerowych naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu zDorotą Gellner oraz w gminnym konkursie recytatorsko plastycznymzorganizowanym przez Przedszkole w Nowej Suchej. Wydarzenie było okazją do zaprezentowania talentów artystycznych najmłodszych oraz do spotkaniaz jedną z najbardziej cenionych autorek literatury dziecięcej.

            W kategorii 5  i 6 latków nasi uczniowie osiągnęli świetne wyniki:

            •Marcel Jaworski – I miejsce za recytację wiersza,

            •Aleksandra Bujanowska – II miejsce za recytację wiersza,

            •Laura Lipińska – I miejsce za pracę plastyczną.

            Ponadto wyróżnienia otrzymali: Pola Kasperek, Marcelina Kalinowska,Wiktor Brodała.

             

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy za pięknereprezentowanie naszej szkoły.

          • „Obraz twórczości Jana Kochanowskiego”

          • Serdecznie zapraszamy uczniów Państwa szkoły do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Obraz twórczości Jana Kochanowskiego”.

            Konkurs skierowany jest do uczniów klas VI–VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z powiatu sochaczewskiego. Jego celem jest rozwijanie uzdolnień plastycznych oraz zainteresowań literackich poprzez twórczą interpretację dzieł Jana Kochanowskiego.

            Praca konkursowa powinna być inspirowana twórczością poety i stanowić interpretację wybranego utworu, motywu lub własnej wizji przesłania jego dzieł. Dopuszczalna jest dowolna technika wykonania (m.in. rysunek, malarstwo, kolaż), w formacie A3 lub A4.

            Termin nadsyłania prac upływa 13 maja 2026 r.

            Dla uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody.

            Zachęcamy do udziału i życzymy wielu twórczych inspiracji.

          • Dni Patrona w klasach 1 - 3

          • W ubiegłym tygodniu klasy 1-3 miały okazję uczestniczyć w obchodach Dnia Patrona. Z tej okazji trzecioklasiści wraz z wychowawcami przygotowali gazetkę o naszym patronie, lekcję, dzięki której przypomnieliśmy sobie najważniejsze informacje o Kornelu Makuszyńskim oraz głośne czytanie. Zwieńczeniem obchodów był quiz, który cieszył się dużym zainteresowaniem Mamy nadzieję, że dzięki Dniom Patrona uczniowie dowiedzieli się więcej o jego życiu i działalności.

          • 🐾 Wielkanocne serce dla czworonogów 🐾

          • Wielkanocne serce dla czworonogów ​Z ogromną radością i dumą informujemy o zakończeniu kolejnej pięknej akcji w naszej szkole. Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało Wielkanocny Kiermasz Charytatywny, który spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem całej społeczności szkolnej i lokalnej.

            ​Dzięki Waszemu zaangażowaniu, hojności i otwartym sercom udało nam się zebrać imponującą kwotę: ​

            1 700 złotych

            Całość zgromadzonych środków została wykorzystana na zakup specjalistycznych leków dla podopiecznych fundacji "Kudłaci Przyjaciele Marty".

            Jednak pomoc naszych uczniów nie ograniczyła się jedynie do wsparcia finansowego. Przedstawiciele wolontariatu osobiście odwiedzili fundację, aby przekazać zakupione lekarstwa. Podczas wizyty nasi wolontariusze zakasali rękawy i sprawili mnóstwo radości czworonogom, zabierając psy na wiosenny spacer. ​​

            Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom oraz Nauczycielom za wsparcie kiermaszu. Razem udowodniliśmy, że dobro wraca! ​

             

            Szkolne Koło Wolontariatu